والمش

توری مش فایبرگلاس

توری مش فایبرگلاس نوعی ساختار مشبک تهیه شده از کامپوزیت های فایبرگلاس است. از این توری ها برای مسلح سازی سطوح عمرانی و ایجاد پوشش های مضاعف استفاده می شود. توری فایبرگلاس دارای خواصی مانند مقاومت در برابر قلیا، آب، حرارت، سایش، خوردگی، و آتش است. توری فایبرگلاس در زمینه های مختلفی مانند عایق کاری، ضد آبکاری، ترمیم سازه ها، تولید سرامیک و کاشی، و تزئینات داخلی و خارجی کاربرد دارد.

کاربرد های توری مش فایبرگلاس

همانگونه که گفته شد توری مش Fiber Glass  یک نوع ساختار از جنس کامپوزیت های شیشه ای به شکل مشبک است. این محصول به دلیل مزیت هایی مانند ضد آب و ضد آتش بودن و … در صنعت ساختمان سازی و نیز برای مسلح سازی سطوح عمرانی استفاده می شود. برخی از کاربردهای توری مش فایبرگلاس عبارتند از:

 • مقاوم سازی سطوح بتنی، سنگی، و سرامیکی در برابر ترک خوردگی، نشست، و خوردگی
 • عایق کاری سطوح گچی، پنل گچی، و سقف های کاذب در برابر رطوبت، آب، و حرارت
 • ترمیم سازه های فرسوده و آسیب دیده مانند استخرها، کولینگ تاورها، و سازه های آبی
 • تولید سرامیک و کاشی با کیفیت بالا و زیبایی بیشتر
 • تزئینات داخلی و خارجی مانند دیوار پوش، کاغذ دیواری، و نقاشی

انواع توری مش Fiber Glass

انواع توری مش فایبر گلاس با توجه به کاربرد، ابعاد، وزن، و چشمه مش متفاوت هستند. برخی از انواع رایج توری مش فایبرگلاس عبارتند از:

 • توری مش فایبرگلاس ۴ در ۴: این نوع توری Fiber Glass دارای چشمه مش ۴ میلیمتری و وزن ۷۵ گرم در متر مربع است. این توری فایبرگلاس برای مقاوم سازی سطوح بتنی، سنگی، و سرامیکی مناسب است.
 • توری مش فایبر گلاس ۳ در ۳: این نوع توری مش Fiber Glass دارای چشمه مش ۳ میلیمتری و وزن ۶۰ گرم در متر مربع است. این توری فایبرگلاس برای مقاوم سازی سطوح گچی، پنل گچی، و عایقکاری مناسب است.
 • توری مش فایبر گلاس ۵ در ۵: این نوع توری مش دارای چشمه مش ۵ میلیمتری و وزن ۶۰ یا ۷۵ گرم در متر مربع است. این توری فایبرگلاس برای مقاوم سازی سطوح بتنی، سنگی، و سرامیکی مناسب است.
 • توری مش فایبرگلاس ۱۰ در ۱۰: این نوع توری مش Fiber Glass دارای چشمه مش ۱۰ میلیمتری و وزن ۱۲۰ گرم در متر مربع است. این توری مش فایبر گلاس برای مقاوم سازی سطوح بتنی، سنگی، و سرامیکی مناسب است.

ویژگی های توری مش فایبرگلاس

برخی از ویژگی های مهم توری مش فایبرگلاس عبارتند از:

 • مقاومت در برابر قلیا: توری مش Fiber Glass با یک پوشش خاص آغشته شده است که از انحلال الیاف شیشه در محیط قلیایی جلوگیری می کند. این ویژگی باعث می شود توری مش فایبرگلاس در برابر مواد قلیایی مانند بتن و ملات سیمانی مقاوم باشد.
 • مقاومت در برابر آب، رطوبت، و خوردگی : توری Fiber Glass به دلیل داشتن الیاف شیشه ای و رزین های پلیمری، در برابر آب، رطوبت، و خوردگی مقاوم است. این ویژگی باعث می شود توری فایبرگلاس در محیط های مرطوب و خیس کارایی خوبی داشته باشد.
 • مقاومت در برابر حرارت و آتش: توری مش Fiber Glass دارای مقاومت حرارتی بالایی است و در دمای بالای ۳۰۰ درجه سانتیگراد نمی سوزد. این ویژگی باعث می شود توری مش فایبرگلاس در برابر حرارت و آتش مقاوم باشد.
 • مقاومت کششی و الاستیسیته بالا: توری مش Fiber Glass به دلیل داشتن الیاف شیشه ای، دارای مقاومت کششی و الاستیسیته بالایی است. این ویژگی باعث می شود توری فایبرگلاس در برابر تنش های مکانیکی و تغییر شکل مقاوم باشد.
 • سبک بودن و کم حجم بودن: توری مش Fiber Glass به دلیل داشتن الیاف شیشه ای و رزین های پلیمری، دارای وزن و حجم کمی است. این ویژگی باعث می شود توری مش فایبرگلاس راحت تر حمل و نصب شود و فضای کمتری را اشغال کند.

قیمت توری مش فایبر گلاس

قیمت انواع توری مش فایبرگلاس بستگی به وزن، ابعاد، چشمه، و کیفیت توری دارد. در حال حاضر می توان گفت که قیمت متوسط توری مش Fiber Glass در بازار ایران حدود ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ تومان در هر متر مربع است. البته این قیمت ممکن است با توجه به نوسانات ارز، تغییرات بازار، و تخفیفات فروشندگان متفاوت باشد.

مشخصات
  واحد استاندارد اندازه گیری شده
وزن g/m2 110 g 110 g
سایز پنجره mm 5*5 5*5
تراکم تار Counts/10cm 40 40
تراکم پودر Counts/10cm 20±1 20
استحکام کششی تار N/5cm 800 1010
استحکام کششی پودر N/5cm 800 2338
پوشش رزین % 13% 13.5%
تعداد تار Tex 136 136
تعداد پودر Tex 200 200

خرید توری Fiber Glass

برای خرید توری مش فایبرگلاس، شما می توانید از سایت های اینترنتی که این محصول را عرضه می کنند، استفاده کنید. در حال حاضر بزرگترین سایت های خرید اینترنتی توری فایبر گلاس مانند ایران مش در ایران وجود دارد که از تولیداتی شامل انواع توری مش Fiber Glass با متنوع ترین انواع و قیمت های ارزان برخوردار هستند.  همچنین می توان از خدمات فروش عمده مش و توری فایبرگلاس که شامل انواع توری مش فایبر گلاس با کیفیت بالا و خدمات بازرگانی متمایز بوده و قیمت بسیار مناسبی نیز دارند، نیز استفاده نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *